30. listopada 2010.

Jogunčić ponovo pogodio za pobjedu Slobode i ostali rezultati premijer lige BiH

U prvoj utakmici pod vodstvom novog trenera, Denisa Sadikovića, Sloboda je danas na domaćem Tušnju sa minimalnih 1-0 bila bolja od mostarskog Veleža a strijelac za Tuzlake kao i u nekoliko predhodnih domaćih susreta bio je stoper, Samir Jogunčić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćeg tima koji je preko Bekića i Smajlovića prijetio gostujućem golmanu Boriću ali bez mnogo opasnosti da bi se zatresla njegova mreža.

Velež se pretežno koncentrisao sa igru iz kontranapada i rijetko su rođeni dolazili u priliku da ugroze gol Denisa Mujkića.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustio je Smajlović kada sa 6-7 metara neometan, glavom šutira u dobro postavljenog Borića.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena u dobroj prilici ponovo se našao Smajlović kada sa oko pet metara udaljenosti šutira ali je odbrana Veleža pravovremeno reagovala pa se na odmor otišlo rezultatom 0-0.

Domaći tim je od samog početka drugog dijela krenuo ofanzivno, međutim, izabranici Denisa Sadikovića nikako nisu uspjeli pronaći put do mreže danas solidnog Borića.

U 60. minuti susreta po treći put danas iz dobre prilike, Smajlović ne uspjeva zatresti mrežu kada iz neposredne blizine dobro šutira glavom ali Borić se dobro protegao i obdranio njegov udatac.

Kako se utakmica bližila kraju, Sloboda je sve više okupirala gol gostiju što se isplatilo u 80. minuti susreta kada sa lijeve strane ubacuje Gavarić a na drugoj stativi Jogunčić šutira i pogađa za vodstvo Slobode od 1-0.

Tuzlaci su na kraju, iako uz dosta muke slavili sasvim zasluženo. Nova tri boda, Slobodi će dobro doći u borbi za opstanak i eventalni bijeg ka sredini tabele dok se kriza Veleža dodatno produbila pa će Mostarci do kraja sezone voditi grčevitu borbu za ostanak u društvu najboljih.